Jdi na obsah Jdi na menu
 


HRA: Drag Racer - tuning aut v praxi

17. 7. 2006

HRA: Drag Racer - tuning aut v praxi

Drag Racer
foto: Ondřej Pohl
 
 

Drag Racer není jen simulátorem závodění sportovních aut, ale hlavně tuningu, takže více času než na závodišti strávíte v garáži nekonečným vylepšováním svého miláčka.

4.5. 2005 10:29

Hned na první pohled je jasné, že hra je psána v prostředí Flash - na jednu stranu tak nemůžete čekat žádné grafické orgie, na druhou potěší velikost, do níž se hra vejde.

V hlavním menu máte na výběr tři herní módy: Arcade (spíš jakýsi trénink), Tuner (samotná hra) a mód on-line, jenž je přístupný pouze v placené verzi, a proto jsem jej netestoval.

O co tedy jde? Nejdříve si musíte koupit nějaké auto - výběr je opravdu bohatý, nechybí žádná ze známých značek a při pohledu na jejich technické parametry vám jen potečou sliny z úst. Autíčko je nutné si nějak vyzdobit, zvolit si barvu a vybrat nějaké doplňky. Na začátku ale moc peněz mít nebudete, takže hurá na závody.

Zde přichází trochu zklamání, závod nevidíte z vlastního pohledu, dokonce ani seshora, ale pouze z boku a jedná se o tzv. dragstery - tedy je třeba vyhrát sprint na trati čítající několik stovek metrů. Zde si neodpustím malou připomínku k ovládání, protože jsem s ním chvíli zápasil. Plyn přidáváte pomocí mezerníku, rychlosti řadíte kurzorovými šipkami.

Peníze utržené v závodě můžete investovat do dalšího vybavení, takže si pak v dalších závodech třeba i troufnete vsadit své auto proti soupeřovu.

Osobně dávám hře průměrné hodnocení, avšak pokud je pro vás tuning aut životní vášní, pak si klidně tři nebo čtyři bodíky navrch přičtěte.